Jak promować swój biznes online?

W dzisiejszych czasach reklamowanie działalności w Internecie to podstawa. Większość firm posiada swoją stronę internetową, a nawet jeżeli nie, to podstawowe informacje można znaleźć w Google gdzie zamieszczane są także opinie klientów. Promowanie firmy online jest szczególnie ważne przy nowej działalności, gdyż można wtedy dotrzeć do naprawdę szerokiej, prawie nieograniczonej potencjalnej klienteli. 

Strona internetowa 

To pierwsza rzecz o jakiej trzeba pomyśleć zaczynając promowanie swojego biznesu. Można oczywiście działać na innych frontach (które będą wymienione niżej), ale podstawą jest własna witryna, do której zawsze można odesłać klienta aby zapoznał się ze wszystkimi informacjami. Treść strony jest już zależna od prowadzonego biznesu. W przypadku sprzedaży będzie to sklep internetowy, w przypadku usług np. prowadzonych lokalnie, powinien tam się tam znajdować cennik usług i przykładowe zdjęcia. Nie obejdzie się również bez opisu firmy oraz przyjemniej dla oka grafiki. Na szczęście strony nie trzeba robić samodzielnie, można to zlecić osobie, która zajmie się tym profesjonalnie. Nie warto na tym oszczędzać, w końcu strona to wizytówka firmy. 

Media społecznościowe 

Druga i równie ważna kwestia to założenie profilu na mediach społecznościowych. Najważniejszy jest Facebook, gdzie można umieścić wybrane informacje odnośnie firmy, dać odnośnik do wcześniej założonej strony oraz co jakiś czas umieszczać posty. Ich częstotliwość jest już kwestią indywidualną, ale zazwyczaj im więcej tym lepiej. Ważne są też interakcje ze społecznością – zadawanie pytań w postach, odpowiadanie na komentarze czy organizowanie konkursów. Można też tworzyć reklamy sponsorowane, które będą się wyświetlać potencjalnym klientom poprzez dopasowane algorytmy.

Podobnie ma się sprawa z Instagramem. Coraz więcej firm wybiera również tę aplikację do promowania swojej działalności i słusznie, gdyż od paru lat Instagram cieszy się ogromną popularnością. Sprawa z aktywnością ma się podobnie jak na Facebooku – można dać odnośnik do swojej strony, publikować posty a także tworzyć tzw. Insta Story i angażować swoich obserwatorów w różne akcje: udział w ankietach, testy wiedzy itd. 

Podsumowanie

Wymienione wyżej trzy sposoby to nie jedyne pomysły na promowanie własnej działalności, jednak te od lat są najpopularniejsze i nie zapowiada się na to, aby miało to szybko ulec zmianie. Oczywiście, bez działalności w Internecie również można prowadzić biznes, ale znalezienie klientów online jest nieporównywalnie prostsze niż w sposób tradycyjny – gazety, plakaty czy pocztę pantoflową. Nie warto, a wręcz nie opłaca się, w tym przypadku iść pod prąd tylko najlepiej poddać się trendom i spróbować swoich sił w promowaniu biznesu przez Internet.

5/5 - (1)